Rychlé půjčky Fastfin - Co jsou a k čemu slouží?

Většina lidí se v průběhu života dostane do situace, kdy nutně potřebuje peníze, ale vidina výplaty, popř. nějakého dalšího příjmu, je v nedohledu a čas je neúprosný. V poslední době stále přibývá nezaměstnaných a lidí s minimální mzdou, kteří se do podobné situace dostávají prakticky skoro každý měsíc. Do finanční tíže se však může dostat i člověk, který obdobné problémy běžně neřeší. Stačí se například vžít do situace, kdy se vám porouchá nějaký domácí spotřebič typu ledničky, pračky nebo tepelného kotle a vy, měsíc poté, co jste si pořídili nové auto, prostě nemáte přebytečné finanční prostředky na opravu, popř. koupi nového spotřebiče. Právě v takové situaci oceníte možnost rychlé půjčky.

Obecně lze říci, že se jedná o půjčení menšího obnosu peněz v řádu tisíců korun, přičemž částka, kterou splatíte navíc, je odstupňována podle doby, na kterou si obnos půjčujete.


Úroky
Jak je již z názvu patrné, hlavní výhodou rychlých půjček je právě rychlost, se kterou se peníze dostanou v případě zažádání až k vám. Výměnou za poměrně rychlé poskytnutí pomoci a zažehnání finančního problému musíte počítat s poměrně vysokým úrokem, tedy částkou, kterou při splácení zaplatíte navíc. Výše úroku je samozřejmě závislá na tom, na jak dlouho si peníze půjčujete – obecně platí, že na čím delší dobu je vaše půjčka uzavřena, tím větší je úrok.
Pro lepší pochopení systému úroku poslouží jednoduchá modelová situace, kdy jste si půjčili 5000 Kč. Pokud si zmíněnou částku půjčíte na 7 dní, u běžné společnosti, která rychlé půjčky poskytuje, zaplatíte úrok v přibližné výši 10%, to znamená 500 Kč. Pokud si však stejnou částku půjčíte na celý měsíc (28 dní), zaplatíte navíc až 1400 Kč, což znamená 28% úrok. Ačkoliv procentuální výše úroku zůstává s rostoucí půjčenou částkou stále stejná, peněžní rozdíl je při vyšší půjčce, kupříkladu 12 000, ještě markantnější. V takovém případě musíte navíc, kromě půjčené částky, doplatit 3360 Kč.


První půjčka zdarma
Zajímavou službou, kterou nebankovní společnosti zabývající se expresními půjčkami nabízejí, je bezpochyby možnost první půjčky zdarma. Příjemným překvapením poté je, že se u těchto společností opravdu jedná o půjčku zdarma bez dalších smluvních kliček, což lze opět dokázat na jednoduchém příkladu. Půjčíte si částku 3000,- na období 28 dnů a po uplynutí této doby zaplatíte opět pouze 3000,- bez dalších úroků. Tato první půjčka zdarma má zpravidla nalákat nové klienty, kteří se například s finančními problémy potýkají častěji, a dokázat jim, že systém těchto rychlých půjček funguje opravdu spolehlivě. Ačkoliv se tento tah společnostem zabývajících se rychlými půjčkami zajisté vyplatí, je nutné dodat, že při půjčce 3000,- se vzdávají výdělku 840,- a lze to považovat za vstřícné gesto k lidem, kteří tuto situaci řeší poprvé v životě.


Kdy sáhnout po rychlé půjčce?
Na začátek je potřeba zmínit již jistě otřepané, ale stále pravdivé klišé – i když se vám momentálně po finanční stránce daří a vše funguje, jak má, je dobré myslet na takzvaná „zadní vrátka“ a horší časy. Vždy pamatujte na to, že karta se může velice rychle obrátit a další měsíc můžete přijít o práci a s tím i o pravidelný příjem, na kterém stojí domácnost, provoz automobilu, hypotéka apod.
Rychlé půjčky jsou skvělou volbou ve zmíněných případech, kdy dojde k nepředvídatelné poruše na pračce, ledničce, kotli nebo automobilu a jste nuceni náhle vydat výdaje, se kterými jste dopředu nepočítali a nemáte je tudíž z čeho pokrýt.

http://fastfin.cz

10 GB Hosting za 25 Kč

Kvalitní hostingová služba za 25 Kč

GEEK Trička

Nabídka originálních GEEK triček pro Ajťáky i jiné. Linux trička.

IT Vánoční dárky

Vánoční dárky pro Ajťáky

Filmy - War-forum.net

Filmy ke stažení zdarma.

Ubytování zaměstnanců

Levné ubytování zaměstnanců v Praze

2020  WebKlik - PR články zdarma