Počítače, IT, grafika
Jak vybrat odolný telefon
Pracujete v těžkých podmínkách a vaše telefony mají díky tomu výrazně zkrácenou životnost? Vyrážíte často na cesty a mobil vystavujete extrémním podmínkám? Pak je pro vás odolný nebo chcete-li outdoorový telefon jednoznačně správnou volbou. V následujícím krátkém článku si rozebereme několik parametrů na které byste se měli při jeho výběru zaměřit.
Stupeň krytí
Je vyjadřován normou IP a vyšší číslo u něj znamená vyšší odolnost proti vniknutí cizích těles. Nejlepší outdoorový telefon v současnosti může dosahovat stupně krytí až IP69.
Výkon
Ačkoliv výkon pravděpodobně nebude to hlavní, proč odolný telefon pořizujete, rozhodně byste ho při výběru neměli brát na lehkou váhu. Jedná se o parametr, který se promítá do schopnosti plynulého chodu telefonu a jeho možnostem provozu aplikací. Snažte se proto kromě konstrukce vždy zaměřit i na výkonový hardware, kterým vybraný model disponuje.
Výdrž baterie
Outdoorové telefony se často pyšní skvělou výdrží baterie. Také vy byste měli na tento parametr brát při výběru maximální ohledy. Chcete přeci, aby vám vydržel bez přístupu do elektrické sítě v extrémních podmínkách i několik dní.
Rozměry a váha
Určitým nešvarem odolných telefonů je obecně nízká míra kompaktnosti. Díky obalům s vysokým stupněm ochrany se zvyšuje hmotnost i rozměry. Vždy si tedy ideálně zkuste mobil osahat a porovnejte jeho hmotnost a velikost s běžně dostupnými variantami.
Google upřednostňuje responzivní stránky
Zhruba před rokem vyšla zpráva, že Google začíná počítat v rámci SEO i s responzivitou webových stránek. Za správné zobrazování webových stránek v mobilních zařízeních nebo tabletech vám Google připíše pomyslných několik bodů, když vyhodnocuje, na kterých pozicích byste se měli ve vyhledávači zobrazovat.
Z logiky věci vyplývá, že Google chce ve svém vyhledávači co nejkvalitnější weby a ví, že by neměl podporovat stránky, které se v jiných zařízeních zobrazují špatně. Pokud uživatel vyhledává na Google, klikne na některý odkaz, který nefunguje nebo je web dokonce celý rozsypaný, působí to na uživatele špatně a příště může použít k vyhledávání jiný vyhledávač.
Jak zjistit, jestli je můj web responzivní?
Google zpřístupnil nástroj, díky kterému si můžete mobilní verzi snadno zkontrolovat. Dokonce vám i poradí, co opravit, aby bylo vše v pořádku.
Test použitelnosti v mobilech - https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/?hl=cs